Maja Bratić Chen
Talijanski jezik
Moje ime je Maja Bratić Chen, rođena sam 10.12.1979. u Zagrebu. Diplomirala sam talijanski i španjolski jezik i književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Odrasla sam u dvojezičnoj obitelji te talijanski govorim od malena, a često sam i boravila u Italiji.
Iskustvo u nastavi stekla sam dugogodišnjim radom u školama stranih jezika. U Privatnoj umjetničkoj gimnaziji predajem talijanski jezik od rujna 2020. godine.
Surađivala sam sa “Školskom knjigom” u lektoriranju udžbenika i radnih bilježnica talijanskog jezika za osnovnu i srednju školu.
Oduvijek sam voljela posao u nastavi koju volim obogatiti dodatnim nastavnim materijalima koje vrlo često izrađujem sama vodeći računa o interesu učenika.
Redovito se stručno usavršavam pohađanjem webinara, seminara i jezičnih radionica. U svojoj nastavi prednost dajem komunikacijskom pristupu jer je najvažnije da učenici budu u mogućnosti samostalno se snalaziti u svakodnevnim životnim situacijama.
Emil Fažon
Njemački jezik
Ja sam Emil Fažon, po struci magistar edukacije njemačkog jezika i književnosti i magistar pedagogije. Rođen sam 24. siječnja 1994. godine u Čakovcu. Svoje srednjoškolsko obrazovanje završio sam u Gimnaziji Josipa Slavenskog u Čakovcu te sam nakon srednje škole upisao studij germanistike i pedagogije na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Radim u OŠ Tina Ujevića i OŠ J.J. Strossmayera kao učitelj njemačkog jezika.
U Privatnoj umjetničkoj gimnaziji predajem njemački jezik te vodim Njemačku radionicu.
U nastavi uvijek pokušavam povezati gradivo sa svakodnevnim životom te prikazati kulturu njemačkog govornog područja učenicima jer poznavanje jezika nije samo jezik, već i kultura koja taj jezik odlikuje.
Dubravko Furlan
Latinski jezik
Ime mi je Dubravko Furlan. Rođen sam u Zagrebu 1971. g. Naslov magistra teologije, stekao sam 2000. godine na Bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Od 1995. predavao sam latinski i grčki jezik u OŠ “Petra Zrinskog”, a zatim sve do sada u OŠ “Ivana Gundulića”.
Član sam Hrvatskog društva klasičnih filologa, te Circulus Latinus Zagrabiensis – Zagrebačkog latinističkog kruga, koji jednom mjesečno, njeguje govornu dimenziju latinskog jezika. Redovito sudjelujem na svim stručnim usavršavanjima, od kojih bih posebno istaknuo osmodnevni skup latinista u Napulju, pod naslovom Humanitas, koji je održan 2007. godine.
2011. godine sudjelovao sam na međunarodnom skupu Euroclassica; Academia Ragusina Secunda, u Dubrovniku. Član sam i predsjednik prvog i najstarijeg Gljivarskog društva “Kamilo Blagaić”, u kojem sam nedavno položio gljivarski ispit.
U nastavi prioritet dajem, ne toliko usvajanju gramatičkog znanja, koje s vremenom prolazi, već latinskim izrekama te gramatici i vokabularu prisutnima u njima, jer to je segment latinskog jezika, koji se primjenjuje tijekom obrazovanja te kroz život u stručnoj komunikaciji. Osim toga veliku pažnju posvećujem tumačenju latinizama i grecizama, koji su u našem jeziku prisutni u velikom broju.
Njihovo točno poznavanje smanjuje potrebu korištenja rječnika stranih riječi.
Najvećom srećom smatrao bih, kada bi netko od mojih učenika, motiviran mojom nastavom, odabrao studij klasične filologije ili barem studij latinskog jezika i rimske književnosti.
Milena Gilić Gerber
Engleski jezik
Moje ime je Milena Gilić Gerber, profesorica sam mentorica i predajem engleski jezik u dvije škole, Privatnoj umjetničkoj gimnaziji i V. gimnaziji u kojoj istovremeno predajem i latinski jezik.
Uz redovnu nastavu pripremam učenike i za sve razine natjecanja (školsko, županijsko, državno) kao i za državnu maturu jer sam jedan od imenovanih ocjenjivača eseja iz engleskog jezika u sklopu rada NCVVO-a, a surađivala sam i u izradi zbirke zadataka za državnu maturu iz engleskoga jezika za privatnu tvrtku koja se bavi pripremanjem učenika za državnu maturu.
Tijekom školske godine kod mene možete susresti i studente anglistike s Filozofskog fakulteta jer sam i mentorica nastavne prakse za predmet Metodika nastave engleskoga jezika od 2007.god.
Kao voditeljica Županijskog vijeća za profesore engleskog jezika redovito držim predavanja i radionice na stručnim skupovima za profesore engleskog jezika.
Sa svojim učenicima sudjelovala sam i na nagrađenom međunarodnom projektu „Unity in Diversity“ u sklopu rada ACES-a (Academy of Central European Schools) kao voditeljica projekta, organizatorica putovanja i pratiteljica učenicima u Beč tijekom odvijanja ovog zanimljivog i korisnog projekta.
Jedna sam od autorica udžbenika i radne bilježnice Tune Up! za 1. i 2. razred gimnazije, za engleski jezik kao prvi strani jezik. Dugi niz godina surađujem s izdavačkim kućama Oxford University Press i Profil u izradi operativnih nastavnih planova i programa za različite udžbenike.
Kao vanjski suradnik putničke agencije Jumbo bila sam višegodišnja samostalna pratiteljica učenicima koji su putovali u Veliku Britaniju u ljetnu školu engleskog jezika.
Volim svoj posao i jako mi je stalo do uspjeha i samopouzdanja mojih učenika, a bogato radno iskustvo me naučilo da vjerojatno ne postoji ljepše radno mjesto od onog u učionici jer se uči obostrano, mi od učenika i oni od profesora. Tijekom svog rada primila sam i godišnju nagradu V. gimnazije za profesora godine što me čini iznimno sretnom i ponosnom.
Slobodno vrijeme najviše volim provoditi sa svojom obitelji, a nalazim i vremena za čitanje, predavanja iz književnosti i raznih pedagoških tema, odlazak u kino i kazalište te gledanje filmova i serija.
Fran Horvat
Geografija
Moje ime je Fran Horvat i rođen sam 06.03.1990. godine u Zagrebu.
Studirao sam na Filozofskom fakultetu u Zagrebu gdje sam završio nastavnički studij povijesti i geografije. Stručni ispit položio sam 2022. godine, a redovito se usavršavam na stručnim skupovima i seminarima. Aktivno se bavim alpinizmom i sportskim penjanjem, a već dugi niz godina radim kao instruktor i trener sportskog penjanja. Iskustvo stečeno kroz navedene aktivnosti nastojim povezati s nastavom geografije, a time učenje učiniti zanimljivijim i drugačijim.
U Privatnoj umjetničkoj gimnaziji radim od listopada 2021. godine.
U nastavi geografije naglasak stavljam na razvijanje sposobnosti donošenja samostalnih zaključaka i potičem učenike na istraživanje svijeta oko sebe.
Zorica Jurčević
Hrvatski jezik i književnost
Rođena sam 1984. godine u Sisku. 2010. godine završila sam Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, smjer: hrvatski jezik – opća lingvistika, a 2013. godine upisala sam na istome fakultetu i Poslijediplomski doktorski studij kroatistike.
Tijekom svoga radnog iskustva radila sam u osnovnim i srednjim školama (strukovnim i gimnazijskim programima), te sam od 2015. do 2018. godine vodila Odsjek za hrvatski jezik na Visokoj učiteljskoj školi u Mađarskoj, kao lektorica i izlaslanica Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH. Osim rada u školi, autorica sam i nekolicine znanstvenih radova iz područja kroatistike (časopisi Libri&Liberi, Croatica et Slavica Ierditina, CEJ: Hrvatski časopis za odgoj i obrazovanje, Artos, Nova riječ itd.), te sam čest sudionik na mnogim domaćim i inozemnim kroatističkim konferencijama. Također, glavni sam organizator i voditelj programa Hrvatskog kulturno-jezičnog kampa u Pecsudvardu, te sam tijekom svoga lektorskog mandata bila uključena u razne programe vezane za rad hrvatske manjine u Mađarskoj, poput stručnih metodičkih usavršavanja učitelja, Tempus Teach Skills projekta i mnogih međunarodnih suradnji.
U PUG-u predajem hrvatski jezik te kroz navedeni predmet težim korelaciji i aktualizaciji kako bi se ostvarili ciljevi kvalitetnoga odgoja i obrazovanja.
Davor Kajić
Politika i gospodarstvo
Rođen sam 1970. godine i školstvo je moja druga karijera.
Završio sam Jezični obrazovni centar i Ekonomski fakultet u Zagrebu, te Master MEDEA na Eni Corporate University u Milanu. Od 1997. radio sam na komercijalnim poslovima u naftnoj industriji, najprije u Hrvatskoj, a potom u multinacionalnim korporacijama u Londonu, Kazahstanu i Italiji.
U Privatnoj umjetničkoj gimnaziji sam od 2013. godine, isprva kao Savjetnik uprave, a od 2015. kao Predsjednik školskog odbora i profesor Politike i gospodarstva. 2013.-2015. sam koordinirao naš međunarodni projekt u okviru EU programa Comenius, a u školi sam još i upisni koordinator, vodim radionicu Model United Nations, te se bavim organizacijom i marketingom.
U nastavi politike i gospodarstva želim pomoći učenicima u savladavanju osnova funkcioniranja njihovog političkog i gospodarskog okruženja, što će im, vjerujem, biti neophodna znanja u životu nakon školovanja.
Lovro Krsnik
Scenska umjetnost, Medijska kultura
Moje ime je Lovro Krsnik i rođen sam 1986. u Zagrebu.
Magistrirao sam kazališnu režiju i radiofoniju na Akademiji dramske umjetnosti diplomskom predstavom Camusovog „Opsadnog stanja“ (2016.) i uprizorio je ambijentalno na deset lokacija s petnaest izvođača pod mentorstvom prof. Branka Brezovca.
Zavšio sam preddiplomski studij istoga smjera režijom predstave “Nepobjediva lađa” (2012.) Josipa Kosora, s trideset sudionika na sceni Teatra na Trešnjevci.
Radio sam kao asistent redatelja Paolu Magelliju, Krešimiru Dolenčiću (skupna Dekanova i Rektorova nagrada za operu “Carmen” (2012.)), Dori Ružđak, Branku Brezovcu, Ivici Kunčeviću, Mladeni Gavran i Damiru Lončaru u mnogim opernim i profesionalnim dramskim produkcijama, a one ispitne, sudjelovale su mi na međunarodnim studentskim festivalima: FIST(Beograd), SKOMRAKI(Skopje), te tuzemnim „Test“ i „Velesajam kulture“.
Dosadašnji profesionalni redateljski rad mi je podijeljen u naredne kategorije:
1) DRAMSKI TEATAR: (2014) Pa može se i tako reći, (2016) Sektor 24/1,
(2017) Sektor 24/2, Kako se riješiti gore polovice, Kućni pritvor, Nikola Tesla-Mind from the Future.
2) PLESNI TEATAR: (2013)Vrata percepcije, (2014) Pomaknuti prostor, Razgovor s upitnikom(?), (2016) Paulina u prepunom svijetu, Love fugue for two actors.
3) KAZALIŠTE ZA DJECU: (2015) Istjerivanje opake živine, (2017) Petrica Kerempuh.
Svoje profesionalno znanje kontinuirano upotpunjujem mnogim redateljskim, glumačkim i psihodramskim radionicama u Hrvatskoj i inozemstvu, osobito vezanima za tehnike Sanforda Meisnera, Arthura Lessaca i Michaela Chekhova, te sam unutar pet godina edukacije završio svih šest modula u organizaciji “MICHAEL CHEKHOV EUROPE”.
Ujedno sam završio i dvogodišnji glumački masterclass(2015-2017) Meisner i Chekhov tehnike kod Scotta Fieldinga, osnivača i voditelja: „MICHAEL CHEKHOV ACTORS STUDIO BOSTON“ koji se održavao u Zagrebu.
Još sam kao dijete jedanaest godina pohađao Učilište ZKMa, a danas i sam vodim svoje dramske grupe u Kazalištu Puna Kuća i GK Jastrebarsko.
Član sam HCDOa i HDDUa.
Prije Akademije sam se pet godina educirao i radio za Hrvatsku udrugu gluhoslijepih osoba:”DODIR” kao intervenor i profesionalni prevoditelj Hrvatskog znakovnog jezika.
U slobodno vrijeme od 2006. do danas, svakog ljeta na otoku Krku vodim Ljetne škole uglate, oble, kurzivne i trokutaste glagoljice u organizaciji Katedre čakavskog Sabora Kornić.
Tajana Lovreković
Psihologija
Rođena sam u Zagrebu. Nakon završene klasične gimnazije upisala sam psihologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.
Radim kao nastavnik psihologije u Privatnoj umjetničkoj gimnaziji i Gornjogradskoj gimnaziji.
Vanjski sam suradnik na kolegiju Metodika nastave psihologije na Filozofskom fakultetu i Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu.
U nastavi psihologije nastojim predmet učiniti učenicima zanimljivom i potaknuti ih na kritičko razmišljanje.
Romina Makoter
Talijanski jezik, Likovna umjetnost, Filmska umjetnost
Rođena sam u Zagrebu 1970. godine. Nakon završene osnovne škole upisala sam Školu za primijenjenu umjetnost i dizajn, odjel tekstila. Paralelno s obveznim školovanjem završila sam i glazbenu školu.
Povijest umjetnosti i talijanski jezika na Filozofskom fakultetu u Zagrebu upisala sam 1989. godine. Tijekom studija pohađala sam seminare u Firenci i Perugi.
Osim talijanskog jezika usavršila sam engleski i njemački jezik.
Ministarstvo kulture, odjel za knjižnice i nakladništvo moje je prvo radno mjesto (1997. do 2006. godine).
U Privatnoj umjetničkoj gimnaziji sam zaposlena od 2006. godine. Predajem likovnu umjetnost, talijanski jezik i filmsku umjetnost.
Redovito sam odlazila na razna stručna usavršavanja primjerice „Medijska škola“ u organizaciji Hrvatskog filmskog saveza (2 puta) i „King ICT“ napredni program informatičke edukacije.
Luca Mandić
Sociologija,
Moje ime je Luca Mandić i po struci sam profesorica sociologije. Odrasla u predivnim Kaštelima gdje sam završila osnovnu školu, dok u Splitu završavam tadašnji CODKO Natko Nodilo, bivšu Klasičnu gimnaziju, a danas je to Prva jezična i Druga opća gimnazija.
Kako to biva, poput mnogih studenata toga doba (nije bilo puno opcija), odlazim u Zagreb gdje sam diplomirala na Odsjeku za sociologiju Filozofskog fakulteta. Moj profesionalni put započinje u privatnom sektoru, a zadnjih 17 godina plivam u obrazovnim vodama. Najprije u Gornjogradskoj gimnaziji, a potom u još 5 škola, što gimnazija što strukovnih.
Osim nastavničkog iskustva, nužno je spomenuti i mjesto Stručnog savjetnika za gimnazije u MZOs-u u trajanju nekoliko godina, ali rad u školi s učenicima je prevagnuo.
Predajem politiku i gospodarstvo i etiku te ŠiZ (Škola i zajednica) u strukovnoj školi, a u PUG stižem početkom 2023. gdje predajem sociologiju te politiku i gospodarstvo.
Surađujem s brojnim udrugama te zadnjih desetak godina aktivno sudjelujem u nekoliko projekata, uključujući i međunarodne. Protekle dvije godine naglasak stavljam na suradnju s IDIS-om i uvođenje predmeta ŠiZ.
Mihaela Marić
Hrvatski jezik i književnost
Rođena sam 18. srpnja 1991. godine u Virovitici.
Nakon završene opće gimnazije upisala sam studij Hrvatskoga jezika i književnosti i Povijesti na Filozofskom fakultetu u Osijeku. Diplomirala sam 2015. godine s temom o položaju hrvatskoga jezika 60.-ih godina 20. stoljeća i stekla stupanj magistre edukacije Hrvatskoga jezika i književnosti i Povijesti.
Stručni ispit nakon godinu dana stažiranja položila sam u Zagrebu za nastavnicu hrvatskoga jezika i književnosti. Radila sam u Upravnoj školi Zagreb kao profesorica Hrvatskoga jezika, asistentica u nastavi djeci s teškoćama i kao nastavnica stručnog predmeta – Kompjutorske daktilografije.
Volim sve vrste umjetnosti, a posebno umjetnost riječi i glazbenu umjetnost. Svoj posao uistinu smatram životnim pozivom i u radu s učenicima težim aktualizaciji nastave i poticanju kritičkoga mišljenja.
Udana sam i ponosna majka dvoje djece.
Kristina Marinov
Matematika
Rođena sam 1990., osnovnu i srednju školu završila sam u Zagrebu. Potom upisujem studij nastave matematike na matematičkom odsjeku Zagrebačkog PMF-a. Diplomirala sam 2016. godine te nakon godinu dana rada polažem stručni ispit.
Tokom studija bila sam mentorica učenicima osnovnih škola prilikom priprema za natjecanja iz matematike u projektu RADDAR. Niz godina sam radila u osnovnim školama gdje sam bila i mentorica učenicima na nizu matematičkih natjecanja. Tokom svog dosadašnjeg rada sam sudjelovala i u nizu Erasmus projekata te robotičkim radionicama.
Veliko iskustvo u organizaciji i radu sam stekla kroz sport, ne samo kao sportašica, već i kao predsjednica sportskog kluba u trajanju od 8 godina. Iskustvo koje sam stekla kroz sport volim prenositi i u nastavu jer nas svaka vanškolska aktivnost zajedno sa školom povezuje u jedan životni ciklus.
U Privatnoj umjetničkoj gimnaziji radim od rujna 2023. godine.
Marko Marinov
Matematika
Moje ime je Marko Marinov, rođen sam 1991. godine u Šibeniku. Završio sam prirodoslovno – matematičku gimnaziju u Šibeniku te potom upisujem studij nastave matematike na matematičkom odsjeku Zagrebačkog PMF – a. Diplomirao sam 2017. godine kao magistar edukacije matematike.
Tokom studija bio sam mentor učenicima osnovnih škola prilikom pripreme za natjecanje iz matematike u projektu RADDAR te sam bio voditelj na izložbi „Volim matematiku“ koja je održana u Klovićevim dvorima. U Privatnoj matematičkoj gimnaziji zaposlen sam od rujna 2017. kao profesor matematike.
Ivana Pavličić
Biologija i kemija
Moje ime je Ivana Pavličić i po struci sam magistra edukacije biologije i kemije. Rođena sam 30. studenog 1989. godine u Zagrebu.
Svoje srednjoškolsko obrazovanje završila sam u Gornjogradskoj gimnaziji te sam nakon srednje škole upisala integrirani studij biologije i kemije na Prirodoslovno – matematičkom fakultetu u Zagrebu.
Nekoliko godina tijekom studija radila sam kao edukator u Zoološkom vrtu gdje sam stjecala iskustvo rada s djecom.
U slobodno vrijeme vrlo često držim radionice iz kemije u kojima kod učenika nastojim probuditi zanimanje za prirodne znanosti.
U Privatnoj umjetničkoj gimnaziji predajem biologiju i kemiju.
Iva Pintarić
Biologija i kemija
Moje ime je Iva Pintarić te sam magistra edukacije biologije i kemije. Rođena sam 31. siječnja 1994. godine u Čakovcu. Srednjoškolsko obrazovanje sam završila u Gimnaziji Josipa Slavenskog u Čakovcu te sam nakon srednje škole završila integrirani studij biologije i kemije na Prirodoslovno – matematičkom fakultetu u Zagrebu.
Radim u Obrtničkoj školi za osobne usluge u Zagrebu kao nastavnica biologije i kemije te strukovnih predmeta i praktične nastave pedikerima.
U Privatnoj umjetničkoj gimnaziji predajem biologiju i kemiju od veljače 2022. godine.
Za vrijeme studija sam bila jedna od voditelja STEM radionica iz biologije u Gimnaziji Josipa Slavenskog u Čakovcu te sam sudjelovala u radionicama iz biologije i kemije u VI. osnovnoj školi Varaždin. Nadalje, sudjelovala sam u organizaciji i vođenju Noći biologije te Smotri Sveučilišta u Zagrebu predstavljajući Biološki odsjek.
Nastavu nastojim upotpuniti zanimljivim i aktualnim informacijama iz svakodnevnog života kako bih učenicima što više približila gradivo te ukazala na bit i važnost tog područja. Smatram da je nužno odmaknuti se od tradicionalnih metoda poučavanja te koristiti modernu tehnologiju i didaktičke matetijale kako bi učenike motivirali i potaknuli njihovu kreativnost i radoznalost.
Osim moje ljubavi prema školi i poučavanju, veliki sam zaljubljenik u životinje te u slobodno vrijeme volontiram u udruzi “Indigo” za pomoć životinjama.
Lucija Pleše
Glazbena umjetnost
Moje ime je Lucija Pleše. Rođena sam i odrasla u Zagrebu gdje sam završila XV. gimnaziju i glazbeno učilište Elly Bašić kao glazbenik instrumentalist – klavirist.
Nakon srednje škole upisala sam muzikologiju na Muzičkoj akademiji i antropologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu i diplomirala na temi glazbe u video igrama.
Radim kao učiteljica glazbene kulture u OŠ Frana Galovića i predajem klavir i solfeggio u privatnoj glazbenoj školi Sretno srce.
Područja koja me zanimaju su antropologija obrazovanja, antropologija glazbe, glazba u video igrama i općeniti odnos glazbe i društva.
U Privatnoj umjetničkoj gimnaziji predajem od rujna 2022.
Irina Rajnović Vučković
Engleski jezik
Zovem se Irina Rajnović Vučković i rođena sam 1990. godine u Rijeci. Osnovnoškolsko i srednjoškolsko znanje stekla sam u rodnom Gorskom kotaru, a obrazovanje sam nastavila na Filozofskom fakultetu u Rijeci, smjer engleski jezik i književnost, i informatika. Diplomirala sam 2015. godine s temom diplomskog rada „Lingustic accommodation in the media“. Tijekom studija sam imala prilike raditi u riječkim osnovnim i srednjim školama gdje sam dobila viziju onoga što me čeka nakon studija – obostrano učenje i poučavanje učenika i nastavnika. Bila sam član i jedan od osnivača Udruge studenata anglistike SLANG koja je organizirala mnogobrojne događaje, uključujući i Dan irske kulture.
U Privatnoj umjetničkoj gimnaziji radim od 2016. godine. U nastavi podupirem učenike da svoje jezične vještine prezentiraju na razne načine – uvjerljivim govorom na zadanu temu, izvještajem o događaju, snimanjem kratkog filma na slobodnu temu, pisanjem kratke priče ili stripa… Cilj mi je da se učenici sjedine s engleskim jezikom i da im bude prirodno koristiti ga u svakodnevnom životu.
U Gimnaziji djelujem i kao voditeljica Radionice za akademsko pisanje u kojoj učenike poučavam kako pravilno napisati seminarski rad na engleskom jeziku. U školi također učenike pripremam za polaganje IELTS ispita.
Od 2017. godine aktivno sudjelujem u organizaciji English All Around festivala.
Kako bih i sama bila bolja u poučavanju, sudjelujem u raznim konferencijama (Oxford i Pearson) i stručnim usavršavanjima. Članica sam Hrvatskog udruženja profesora engleskog jezika.
Goran Ribarić
Filmska umjetnost
Rođen sam u Zagrebu 6. listopada 1990. godine, a ljubav prema filmu osjetio sam još u djetinjstvu. Za vrijeme osnovnog školovanja sudjelovao sam na različitim filmskim i scenskim radionicama, a svoju obrazovnu vertikalu uspješno sam nastavio u Privatnoj umjetničkoj gimnaziji u Zagrebu gdje sam se aktivno uključio u filmsku radionicu. Kao učenik PUG-a pohađao sam i ljetnu radionicu Medijske kulture u Varaždinskim toplicama, smjer igranog filma.
Sa školskim filmovima natjecao sam na festivalima u Samoboru 2007. godine gdje sam za film „Mozart u Salzburgu“ osvojio i posebno priznanje stručnog žirija. Na filmskim festivalima u Karlovcu 2008. i 2009. godine prikazivali su se filmovi „Pričaj sa mnom“ i „Obiteljski ručak“ koje sam također režirao, snimio i montirao s filmskim učeničkim timom PUG-a.
Aktivno sam sudjelovao i u scenskoj radionici Gimnazije, te izradama i režiji školskih predstava.
Nakon završene srednje škole 2009. godine uspješno sam upisao Akademiju dramske umjetnosti u Zagrebu na odsjeku filmske i TV režije te se i profesionalno posvećujem filmu. Moj akademski film „Vikend“ prikazan je 2012. godine u selekciju kratkog igranog filma na 59. Festivalu igranog filma u Puli.
Od 2010. godine u Privatnoj umjetničkoj gimnaziji voditelj sam Filmske radionice, a od 2011. godine predajem i Filmsku umjetnost.
Filip Sinković
Tjelesna i zdravstvena kultura
Moje ime je Filip Sinković i rođen sam 10. srpnja 1995. godine u Zaboku. Osnovnu i srednju školu (smjer Prirodoslovno-matematička gimnazija) završio sam u Krapini.
Godine 2014. upisao sam Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij Kineziologije, koji sam uspješno završio 2019. godine.
Tijekom studija, četiri godine zaredom dobitnik sam stipendije za izvrsnost koja se namjenjuje studentima koji se nalaze među 10% najuspješnijih na svom studijskom programu.
Odmah nakon završetka redovnog studija, 2019. godine, upisao sam Doktorski studij Kineziologije. Tijekom tog perioda, aktivno sam sudjelovao u nastavi na Kineziološkom fakultetu kao demonstrator, a kasnije i kao stručni suradnik u nastavi na kolegijima Sportovi s reketom – Tenis te predmetima Kineziološke metodike.
Također, radio sam kao trener-programer u Hrvatskom sportskom savezu gluhih, gdje sam djelovao kao pomoćni i kondicijski trener Hrvatske futsal reprezentacije gluhih.
Pored rada na fakultetu, imao sam priliku raditi i kao profesor tjelesne i zdravstvene kulture u Srednjoj školi Bedekovčina te u Srednjoj školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću u Zaboku. Danas kao doktor znanosti Kineziologije i profesor tjelesne i zdravstvene kulture želim približiti mladima zdrave navike i pozitivan stav prema tjelesnoj aktivnosti i sportu.
Martina Starešina
Engleski jezik
Moje ime je Martina Starešina. Rođena sam 17.08.1992. u Zagrebu. Uz redovnu osnovnu školu i gimnaziju završila sam i osnovnu i srednju glazbenu školu. Diplomirala sam engleski i talijanski jezik na Filozofskom fakultetu u Zagrebu 2019. godine.
Od svoje 13. godine znala sam da želim biti profesorica engleskog jezika, a talijanski sam zavoljela nekoliko godina kasnije.
Tokom studija radila sam u nekoliko škola stranih jezika, a nakon diplome iskustvo sam sticala i u osnovnim i srednjim školama. U nastavi najviše inzistiram na razvoju komunikacijskih vještina kroz razgovor s učenicima i brojna pitanja kojima ih potičem na razmišljanje i raspravu. Nastavne materijale često izrađujem sama. Koristim brojne didaktičke igre kako bih učenike zainteresirala za učenje stranog jezika jer je motivacija ključan faktor u stjecanju novih znanja. Zaista volim svoj posao jer je kreativan i dinamičan. U slobodno vrijeme bavim se pjevanjem, kiparenjem i izradom nakita. Osim umjetnosti, aktivno se bavim i sportovima kao što su powerlifting, planinarenje i vožnja bicikla.
Svjetlana Vorel
Povijest
Profesorica Svjetlana Vorel predaje povijest u Privatnoj umjetničkoj gimnaziji od 2007, a istovremeno i u zagrebačkoj V. gimnaziji.
Profesorica Vorel je voditelj Županijskog stručnog vijeće nastavnika gimnazija Grada Zagreba 2012.-2014. te član Državnog povjerenstva natjecanja povijesti za godine 2011./2012., 2012./2013.
Zvanje profesora mentora stekla je prema odluci o napredovanju Agencije za odgoj i obrazovanje ( 4/2009.)
Učenici profesorice Vorel sudjelovali su na državnim natjecanjima u kategoriji znanja i kategoriji samostalnih istraživačkih radova te postigli zapažene rezultate.
Profesorica je koautorica školskih udžbenika povijesti (5. razred OŠ i 1.razred gimnazije), radnih bilježnica i priručnika za nastavnike povijesti, voditeljica radionica na stručnim skupovima nastavnika povijesti, poučavatelj o kurikularnim promjenama (certified trainer) prema odluci Zavoda za školstvo i Centra za istraživanje i razvoj obrazovanja, 2004., a bila je i tajnik Hrvatske udruge nastavnika povijesti, 2003.-2007.
Profesorica je sudjelovala u brojnim projektima od kojih izdvajamo:
-Županijski stručni skupovi nastavnika povijesti
-Teaching and learning about Holocaust and the prevention of crimes against humanity, Pestalozzi programme (2009)
-History in action-planning for the future, EUROCLIO, 2003-2008. ( koordinatorica projekta za Hrvatsku)
-Oster. Seminar im Lehrerfortbildungsprogramm des Europarates, (History and Identity), Wien,1998.
-Kreativna nastava povijesti, Austrijsko Ministarstvo prosvjete i Kulturkontakt Austrija, 2004.
-EUROCLIO Annual Conference and Profesional Training Development Course, Malta 2006, Bristol, 2008.
-suradnja Gimnazije Tituša Brezovačkog i danske gimnazije iz Naestveda, voditeljica projekta 2006-2011.
-Školski kurikulumi, seminari u organizaciji Zavoda za školstvo i otvorenog društva, 2004.
-Schools history project conference, University of Leeds, 2006, 2008.
Sandro Vuk
Biologija i kemija
Ja sam Sandro Vuk, po struci magistar edukacije biologije i kemije. Rođen sam 4. rujna 1994. godine u Čakovcu. Svoje srednjoškolsko obrazovanje završio sam u Gimnaziji Josipa Slavenskog u Čakovcu te sam nakon srednje škole upisao integrirani studij biologije i kemije na Prirodoslovno – matematičkom fakultetu u Zagrebu. Radim u Prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga u Zagrebu kao nastavnik kemije.
U Privatnoj umjetničkoj gimnaziji predajem biologiju i kemiju te sam vodio Prirodoslovne radionice.
U slobodno vrijeme bavim se promocijom znanosti u udruzi Tvornica znanosti u kojoj svake godine organiziramo ljetne radionice (Ljetna tvornica znanosti) za osnovnoškolce i srednjoškolce u Splitu.
U nastavi uvijek pokušavam povezati gradivo sa svakodnevnim životom te prikazati primjenjivost onoga što se uči bilo na satovima biologije ili kemije.
Ana Marija Zaninović
Fizika
Moje ime je Ana-Marija Zaninović, rođena sam 1973. godine u Zagrebu. Diplomirala sam 1999. godine na Prirodoslovno–matematičkom fakultetu kao profesor fizike. Predavala sam fiziku, matematiku, energetiku u različitim osnovnim i srednjim školama. Radila sam kao nastavnik u obrazovanju odraslih u Pučkom otvorenom učilištu, a od 2003. godine radim u V. gimnaziji u Zagrebu kao profesor fizike i fakultativnog predmeta, astronomije.
U Privatnoj umjetničkoj gimnaziji predajem fiziku od 2005. godine. Sudjelovala sam u različitim radionicama vezanim uz metode učenja i podučavanja , npr. „Čitanje i pisanje za kritično mišljenje“.
Kroz nastavu u razredu nastojim približiti učenicima fiziku pokazujući njenu sveprisutnost i primjenjivost u svakodnevnom životu.
Ante Zgurić
Filozofija, Logika, Etika
Moje ime je Ante, prezime Zgurić. Rođen sam u Novskoj 1985. godine. Živio sam u Sisku, gdje sam završio osnovnu školu i gimnaziju. Sada živim u Zagrebu.
Biće sam koje postoji u bitku u kojem ostvarujem svoju bit kao čovjek i profesor filozofije, etike i logike. Zato sam završio Filozofski fakultet u Zagrebu 2011. godine i stekao pedagoške kompetencije na Učiteljskom fakultetu u Zagrebu 2015. godine. Također, zato predajem navedene predmete u PUG-u, gdje sam se zaposlio ove, 2018. godine. Imam i par hobija: samouko sviram pianino i još samoukije nekoliko žičanih instrumenata. Ukratko, volim filozofiju i glazbu.